Location : Home > D > DF11-16DEP-2C
DF11-16DEP-2C
Share on FacebookShare on Facebook
DF11-16DEP-2C distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
DF11-16DEP-2C CONN PLUG HOUSING 16POS 2MM 8000 Hirose Electric Co Ltd 2012+ New parts and in our stock Lei Li Electronics Co.,LtdBenny@leili-ic.com
DF11-16DEP-2C 2mm Double-Row Connector (Product Compliant to UL/CSA Standard) 10000 HIROSE 2013+ World Link Parts components Dev.ltd-ORIGINAL ONLYsales@wlparts.com
DF11-16DEP-2C 48000 HIROSE 2016+ RoHS IC Agent Electronics InsKevin@ic-agent.com
DF11-16DEP-2C standard package with RoHS 43610 STOCK 2016+ 1-2 days MAINtron Electronics Co.,Ltd.
DF11-16DEP-2C 2016+ 120000 Hirose 2016+ New parts and in our stock enkaite Electronics Co., Ltd
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
803-83-090-53-001101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 90 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
861-83-013-10-001101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 13 Position Socket Connector 0.039" (1.00mm) Through Hole Gold
861-83-013-10-001101 Preci-Dip 147360 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL 1MM Unitronix Electronics Limited
861-83-013-10-001101 Preci-Dip 298750 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL 1MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
825457-7 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins MOD 2 PINHDR 2X07P.
926657-2 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 2 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black 0.100" (2.54mm)