Location : Home > L > LLG2G561MELB40
LLG2G561MELB40
Share on FacebookShare on Facebook
LLG2G561MELB40 distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
LLG2G561MELB40 Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 400Volts 560uF 20 85 Degree 80,000 Nichicon 2013+ New parts and in our stock Lei Li Electronics Co.,LtdBenny@leili-ic.com
LLG2G561MELB40 CAP ALUM 560UF 20 400V SNAP 591600 Nichicon NEW RoHS Deliver Now FindCores Electronics Inc.
LLG2G561MELB40 standard package with RoHS 46980 STOCK 2016+ 1-2 days MAINtron Electronics Co.,Ltd.
LLG2G561MELB40 CAP ALUM 560UF 20 400V SNAP 486400 Nichicon 1532+ new in stock Alphatek Technology Limited
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
0210491008 Cable Assemblies Flat Flex, Ribbon Jumper Cables CABLE JUMPER 1.25MM .030M 31POS