Location : Home > P > PRPC036SBCN-M71RC
PRPC036SBCN-M71RC
Share on FacebookShare on Facebook
PRPC036SBCN-M71RC distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
PRPC036SBCN-M71RC CONN HEADER .100 SNGL R/A 36POS 157290 Sullins Connector Solutions 2016+ HOT SALE !!! Unitronix Electronics Limited
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
20021311-00076T8LF Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 76 Position Receptacle Connector 0.050" (1.27mm) Through Hole Gold, GXT?
20021311-00076T8LF Amphenol FCI 147660 2016+ CONN RCPT 76POS T/H GOLD Unitronix Electronics Limited
20021311-00076T8LF Amphenol FCI 287510 2016+ CONN RCPT 76POS T/H GOLD Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
20021311-00076T8LF IC 58300 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
325010-15-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 15 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws
325010-15-0 IC 59300 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
66950-015LF Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 15 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
811-SS-009-30-006191 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Spring Loaded 9 Position Spring Piston Connector Surface Mount
811-SS-009-30-006191 Preci-Dip 146970 2016+ CONN SPRING LOAD 9POS SNGL SMD Unitronix Electronics Limited
811-SS-009-30-006191 Preci-Dip 298690 2016+ CONN SPRING LOAD 9POS SNGL SMD Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
794188-1 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 4 Position Rectangular Housing Connector Plug Natural 0.163" (4.14mm)
794188-1 657894 14+ IN STOCK RUI JIA KE ELECTRONICS
794188-1 Molex 15000 15+ connector EKT Electronics Co., Ltd
794188-1 Molex 15000 15+ connector SIMEN Electronics Co.,Ltd
794188-1 Molex 15000 15+ connector Lei Li Electronics Co.,LtdBenny@leili-ic.com
416-87-218-41-006101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 18 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
416-87-218-41-006101 IC 58420 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
416-87-218-41-006101 Preci-Dip 157710 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL ST 2.54MM Unitronix Electronics Limited
416-87-218-41-006101 Preci-Dip 297410 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL ST 2.54MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1040300000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 28 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) 90¡ã, Right Angle Through Hole
1040300000 Weidmuller 157640 2016+ CONN HEADER 28POS 3.81MM BLK R/A Unitronix Electronics Limited
1040300000 Weidmuller 297950 2016+ CONN HEADER 28POS 3.81MM BLK R/A Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1795844 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 9 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.300" (7.62mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)
1795844 Phoenix Contact 157530 2016+ TERM BLOCK PLUG 9POS STR 7.62MM Unitronix Electronics Limited
1795844 Phoenix Contact 297910 2016+ TERM BLOCK PLUG 9POS STR 7.62MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
OSTYK22318030 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 18 Circuit 0.250" (6.35mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
OSTYK22318030 IC 40280 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
OSTYK22318030 NEW 77830 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1-1747820-2 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 4 Position Rectangular Housing Connector Plug Black 0.400" (10.16mm)
1-1747820-2 Electronics 27210 2014+ Pb-Free Unitronix Electronik GmbH sourcing@unitronix-e.com
1-1747820-2 Electronics 27210 2014+ Pb-Free Unitronix Electronics Inc. sales@unitronix-e.com
1-1747820-2 STOCK 46790 2016+ standard package with RoHS MAINtron Electronics Limited.
1730810000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 13 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)
1730810000 Weidmuller 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
1730810000 Weidmuller 8000 2012+ CONN PCB BL 5.00 13POS BK EKT Electronics Co., Ltd
1730810000 Weidmuller 8000 2012+ CONN PCB BL 5.00 13POS BK TPC Global Service Co.Ltd.
5438265 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 11 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 90¡ã Free Hanging (In-Line)