Location : Home > A > A16-LCG-T-R
A16-LCG-T-R
Share on FacebookShare on Facebook
A16-LCG-T-R distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
A16-LCG-T-R IC SOCKET STRAIGHT 16POS GOLD 8000 Assmann Electronics Inc 2012+ New parts and in our stock EKT Electronics Co., Ltd
A16-LCG-T-R IC SOCKET STRAIGHT 16POS GOLD 8000 Assmann Electronics Inc 2012+ New parts and in our stock Global Thunder Electronics Co.,Ltd
A16-LCG-T-R IC SOCKET STRAIGHT 16POS GOLD 8000 Assmann Electronics Inc 2012+ New parts and in our stock Lei Li Electronics Co.,LtdBenny@leili-ic.com
A16-LCG-T-R ROHS 18940 Originalne 12+ IC INTERNATIONAL TRADING CO.jennifer@ic-international.hk
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
853-83-052-10-002101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 52 Position Socket Connector 0.050" (1.27mm) Through Hole Gold
3049042 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Din Rail, Channel Terminal Block Connector 2 Position Feed Through Gray 2-14 AWG
3049042 IC 40850 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
3049042 Phoenix Contact 147650 2016+ FEED-THROUGH TERM BLOCK 14-2AWG Unitronix Electronics Limited
FHP-24-01-T-S Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 24 Position Receptacle Connector 0.156" (3.96mm) Through Hole Tin
426-83-220-41-001101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 20 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
426-83-220-41-001101 IC 58980 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
426-83-220-41-001101 Preci-Dip 147370 2016+ PCB CONN WIRE WRAP 2.54MM Unitronix Electronics Limited
426-83-220-41-001101 Preci-Dip 288750 2016+ PCB CONN WIRE WRAP 2.54MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
416-87-218-41-011101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 18 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
416-87-218-41-011101 Preci-Dip 147430 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL ST 2.54MM Unitronix Electronics Limited
416-87-218-41-011101 Preci-Dip 298890 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL ST 2.54MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
AKSCT/Z-BLACK Connectors, Interconnects Shunts, Jumpers 2 (1 x 2) Position Shunt Connector Black Closed Top 0.100" (2.54mm) Tin
AKSCT/Z-BLACK ASSMANN 392000 20+PB FEDERAL INDUSTRY CO.Tess@sunnlyic.com
AKSCT/Z-BLACK Assmann WSW Components 157120 2016+ CONN SHUNT 2.54MM TIN 6.5MM BLK Unitronix Electronics Limited
AKSCT/Z-BLACK Assmann WSW Components 278690 2016+ CONN SHUNT 2.54MM TIN 6.5MM BLK Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
431305-18-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 18 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws (Not Included)