Location : Home > M > MBRF50040R
MBRF50040R
Share on FacebookShare on Facebook
MBRF50040R distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
MBRF50040R SCHOTTKY DIODES MODULE TYPE 500A 10000 TEL 2013+ World Link Parts components Dev.ltd-ORIGINAL ONLYsales@wlparts.com
MBRF50040R Schottky Diodes & Rectifiers Schottky Rectifier - 40 V - 500 A - TO-24 80,000 GeneSiC Semiconductor 2016+ New parts and in our stock enkaite Electronics Co., Ltd
MBRF50040R Schottky Diodes & Rectifiers Schottky Rectifier - 40 V - 500 A - TO-24 80,000 GeneSiC Semiconductor 2013+ New parts and in our stock EKT Electronics Co., Ltd
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
110-13-642-41-001000 Connectors, Interconnects Sockets for ICs, Transistors CONN IC DIP SOCKET 42POS GOLD
110-13-642-41-001000 Mill-Max Manufacturing Corp. 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
110-13-642-41-001000 Mill-Max Manufacturing Corp. 147610 2016+ CONN IC DIP SOCKET 42POS GOLD Unitronix Electronics Limited
110-13-642-41-001000 Mill-Max Manufacturing Corp. 277930 2016+ CONN IC DIP SOCKET 42POS GOLD Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
110-13-642-41-001000 Mill-Max Manufacturing Corp. 8000 2012+ SOCKET IC OPEN FRAME .600 42POS Global Thunder Electronics Co.,Ltd
801-43-050-10-003000 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 50 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
0530251110 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 11 Positions Plug Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole, Right Angle Tin