Location : Home > P > PREC038SFAN-RC
PREC038SFAN-RC
Share on FacebookShare on Facebook
PREC038SFAN-RC distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
PREC038SFAN-RC CONN HEADER .100 SNGL STR 38POS 157250 Sullins Connector Solutions 2016+ HOT SALE !!! Unitronix Electronics Limited
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
DTS26W11-2AC Connectors, Interconnects Circular Connectors - Housings 2 Position Circular Connector Plug for Male Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded
2M803-003-07M8-28SN Connectors, Interconnects Circular Connectors M803 8C 8#20HD SKT RECP OM
17EHD026SAA030 Connectors, Interconnects D-Sub Connectors 26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole Solder
UTP02448P Connectors, Interconnects Circular Connectors - Housings 48 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Flange
DDMA78PK87 Connectors, Interconnects D-Sub Connectors 78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector, Panel Mount Crimp
BACC45FN20-28S Connectors, Interconnects Circular Connectors 28 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold
61082-082009 Connectors, Interconnects Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine 80 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
3-644718-9 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount CONN RCPT 9POS 18AWG MTA-156
1-5747299-6 Connectors, Interconnects D-Sub Connectors 15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole Solder
1043490000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 4 Position Terminal Block Plug, Male Pins 0.300" (7.62mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)
1043490000 Weidmuller 157840 2016+ TERM BLOCK PLUG 4POS 7.62MM OR Unitronix Electronics Limited
1043490000 Weidmuller 287490 2016+ TERM BLOCK PLUG 4POS 7.62MM OR Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
0399300507 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 7 Position Terminal Block Plug, Barrier Strip 0.150" (3.81mm) 90¡ã Free Hanging (In-Line)
1727207 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 2 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 270¡ã Free Hanging (In-Line)